14. jan 2024 Povzbudenie2 min. čítania

Extravagantná milosť

Marienka Stará

"Požehnaný Boh a Otec nášho Pána Ježiša Krista, ktorý nás podľa svojho veľkého milosrdenstva vzkriesením Ježiša Krista z mŕtvych znovuzrodil pre živú nádej," - Prvý Petrov list 1:3

Znamená to v podstate to, aby sme oslavovali chválami Boha - Otca, ktorý nám preukázal extravagantné milosrdenstvo, a to tým, že nám ponúkol nový život - znovuzrodenie. Si, teda znovuzrodený, aby si zažil živú a energickú nádej vďaka vzkriesenému Ježišovi Kristovi.

Mnohí kresťania viac oslavujú svoje okolnosti, než oslavujú Boha bujarými  chválami. Trávia viac času rozprávaním o svojich problémoch a tým vyvyšujú, oslavujú a podzvihujú práve svoje okolnosti.

Okolnosti sa menia, ale Boh a jeho milosrdenstvo sa nikdy nezmenia.

Ak sa naučíme žiť život ďakovania Ježišovi a oslavovania Boha chválami, je až neuveriteľné koľkokrát naše okolnosti skláňajú kolená pred našou chválou.

Verte mi, viem o čom hovorím. Súvisí to totiž s vierou. Viera je mocnou silou, ktorá ovplyvňuje všetko okolo nás.

Ak sa dozvieme veľmi zlú diagnózu alebo sa dozvieme tú najstrašnejšiu správu, pýtam sa - zmenilo sa extravagatntné Božie milosrdenstvo?

Na túto otázku si môžete odpovedať sami.

My potrebujeme pochopiť, že Božie milosrdenstvo nemá nič spoločné s okolnosťami. Na jeho milosrdenstvo by sme nemali reagovať extravagantnou chválou v dobrých časoch, ale malo by to byť našim životným štýlom. Toto je to, čoho sa my kresťania potrebujeme chytiť.

Boh sa nikdy nemení. My sa meníme.

Ja osobne nie som ten istý človek ako pred rokom. Stále sa snažím napredovať. Ak by som prestala, tak nie len, že zastavím, ale idem späť.

Boh je tým istým Bohom a je rovnaký, aký bol pred miliardami rokov.

Vidieť, ako sa situácia mení, krajiny sa menia, vlády sa menia. Pravdou je, že v tomto systéme s názvom “svet”, nie je jediná vec, ktorá by bola stabilná. Preto Biblia hovorí, že všetko, čím sa dá zatriasť, sa zatrasie. (Hebrejom 12:27)

Jeho extravagantné milosrdenstvo je rovnaké ako vtedy, keď si bol hriešnik alebo, aj keď si 5x denne čítaš Bibliu a aj vtedy, keď si niečo pokazil.

Naozaj sa potrebujeme zaviesť životný štýl chvály v každom čase.

Vedela by som o tom veľa rozprávať, lebo práve zavedenie tohto životného štýľu, ma briliantne nadnieslo nad tie najťažšie životné situácie. A práve za to bude Bohu navždy vďačná.

Vaša Marienka Stará.